אטימות הקפסולה האחורית

372 views 10:47 am 0 Comments September 17, 2023

אֲטִימוּת. מומלץ לפנות למרפאת העיניים המקומית אם אתם מודאגים מכאבים, עין ורודה, אורות מהבהבים או צל בלתי פוסק בתוך הראייה. תקבע תור לאימות הפצע שלך 5 ימים לאחר ההליך, ולאחר מכן כל עוד הכל בסדר, תשתחרר מהשירות שלנו. אם אתה רוצה ששתי העיניים יהיו מושלמות, הן יטופלו באותה פגישה. מרפאות ייעודיות לטיפול בדיסטוניה בפנים מועברות לעיתים קרובות על ידי רופא עיניים יועץ שיווק או אורטופסט שעבר הכשרה מיוחדת. אופטומטריסטים (לעיתים מוכרים לעתים קרובות כאופטיקאים) הם אנשי מקצוע לטיפוח עיניים שמתרגלים בקולג’ כדי לבחון את העיניים.

ייתכן שתבחין במספר אורות מהבהבים או תשמע כמה נקישות קלות המגיעות מהמכונה בזמן שהלייזר פועל. התהליך לא לוקח הרבה זמן; בדרך כלל זה ייקח בערך 5-10 דקות. לאחר זיהוי קטרקט, תרצה לחשוב על הצעדים הבאים שלך בדרך של טיפול. אפשר גם להיוולד עם קטרקט שכבר קיים בעדשות; זה ידוע בתור קטרקט מולד.

כאשר קפסולת העדשה ממוקדת זה נקרא YAG capsulotomy. הלייזר מטפל ישירות בקפסולה אולם חותך אותה על מנת שהעולם המטופל יהפוך לשקוף פעם נוספת. YAG לייזר קפסולוטומיה אחורית היא תרופה מהירה וללא כאבים בלייזר. יאג קפסולוטומי בכוח הלייזר כדי לנקות את הקפסולה העכורה כדי לאפשר מעבר ברור של אור לרשתית ולהחזיר את הראייה. הזרקת Ranibizumab (Lucentis) בעין היא עמוד התווך של הטיפול בניוון מקולרי רטוב (ARMD).

במהלך הטיפול הסובלים יראו הבזקי שמש וישמעו צליל נקישה. יש להרחיב את האישון לפני שניתן לבצע לייזר YAG כדי לאפשר נוף נהדר של רצפת העדשה. הדופן שוב של השקית יכולה להתעבות ואטומה ולהפריע לדמיון ולעתים חודשים עד שנים לאחר ניתוח קטרקט (אטימות קפסולה). זה מטופל בתהליך לייזר פשוט כדי ליצור רווח בדופן האחורית של התיק ובכך לאפשר מעבר עדין והראייה משוחזרת למה שהייתה לאחר פעולת הקטרקט.

אלה מרדים את העיניים ומאפשרים למקם עדשת מגע על העין. זה מונע מצמוץ ותזוזה במשך הדקות הדרושות לביצוע התהליך. במהלך הליך כירורגי קטרקט, העדשה הטהורה של העין שלך, שהפכה לעכורה, מוחלפת בעדשה מלאכותית שקופה הנקראת גם שתל עדשה תוך עינית או IOL.

הוא חבר בוועדה המייעצת הרפואית בבית החולים Spire Hull ובית החולים East Riding. הוא יכול גם להיות המנהל הרפואי לבריאות המשפחה והנשים באוניברסיטת Hull Teaching Hospitals NHS Trust. מר Vize פיתח את שירות האוקולופלסטיק והאדנקס בהאל מאפס.

PCO הוא עיבוי של הקפסולה הרזה עליה נשען השתל המזויף. הסרת קטרקט עם השתלת עדשה תוך עינית (IOL) היא בין הניתוחים המבוצעים ללא הרף ביישום הרפואי הנוכחי [1,2]. שיטות מיקרוכירורגיות חדשות וחישובי אנרגיית IOL מעודנים מאפשרים תוצאות שבירה מפוארות. YAG Laser Capsulotomy משמש לטיפול במצב הנקרא אטימות כמוסה אחורית (PCO), שהוא סיבוך סטנדרטי של הליך כירורגי קטרקט. PCO מטופל באמצעות הליך המוכר לעתים קרובות כ-YAG Laser Capsulotomy. YAG Laser Capsulotomy מציעה רזולוציה נצחית ל-PCO, כך שתזדקק לתרופה אחת בלבד בכל עין מושפעת.

במקום זאת, ה-YAG מייצר גל הלם הידרודינמי, שכיוונו הוא בעצם קדמי, לכיוון מפעיל הלייזר. מסיבה זו, הלייזר מרוכז ממש מאחורי הקפסולה האטומה, וגל ההלם האקוסטי הנעים מלפנים בנתיב הקפסולה משבש את הרקמה האטומה. בשל כך, הרקמה מושפעת בעקיפין ולא כתוצאה מהשפעה ישירה של פגיעה בצילום.

עם זאת, לעתים קרובות יש סיבה אחת נוספת לבעלי הדמיון והנחושות העניים, בדומה לשינויי הזדקנות של הרשתית (ניוון מקולרי), אשר יכול להגביל את השיפור בכושר הדמיון והנוכחות שלך. זה קבע, במקרים מסוימים, מטופלים מדווחים על ההסתגרות הדמיונית והנוכחת שלהם לאחר הליך כירורגי קטרקט. כמובן, רבים מניחים בטעות שהדבר נובע מהחזרת הקטרקט שלהם. במציאות, זה באמת נגרם כתוצאה מהשפעה לוואי של ניתוח קטרקט המכונה אטימות קטרקט אחורי. עיבוי הקפסולה האחורית יכול להתרחש אצל עד 20% מהסובלים במהלך השבועות או החודשים שלאחר ניתוח קטרקט.

מיד לאחר טיפול לייזר YAG אתה עלול להרגיש מסונוור למשך מספר שעות בזמן שהטיפות להרחבת האישונים שלך מתפוגגות. זה יכול לטשטש את הראייה שלך כך שלא תוכל לנהוג למשך שארית היום. טיפול לאחר שחרור לאחר השחרור מבית החולים כלול בחבילת הטיפול במחיר הקבוע שלך. זה מכיל כל התייעצויות, טיפול חוץ, טיפול יום וטיפול אשפוז שהיועץ אומר שאתה רוצהnt ואשר בית החולים מסכים לספק. כריתת קפסולוטומיה בלייזר יאג היא הליך משרדי הנדרש ב-1/10 אנשים לאחר ניתוח קטרקט.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *